Мета нашого проєкту «Театр проти насилля» зробити навколишній світ безпечним та затишним для якомога більшості людей. Аби до насильства сформувалась нульова толерантність і воно зникло з нашого суспільства як явище. І саме ці цінності є основними в діяльності громадської організації «Жінка майбутнього».

Проєкт «Театр проти насильства» створено за реальними історіями людей, що постраждали від насильницьких дій чи дискримінації. Дійство складається з двох актів, які висвітлюють найбільш поширені ситуації.

Театр проти насилля – унікальний. Він поєднав в собі дуже різні соціальні та вікові аудиторії, як під час створення, так і в реалізованому вигляді. Проєкт є взірцем громадського згуртування де загальна проблема насильства як явища, стирає кордони між заможними та бідними, між освіченими та ні, між людьми з високим соціальним положенням та людьми звичайних занять, розчиняє межі між поколіннями. Театр проти насилля створювався не однією особою чи чисельною творчою групою, а багатьма волонтерами та небайдужими людьми. Ідея авторки (авторка Копиця Н. голова громадської організації «Жінка майбутнього», є внутрішньо переміщеною особою) втілилася через емоції, бачення та творче вираження різних людей. В одному дійстві поєднані досить різні мистецькі жанри, які в схожих за тематикою проєктах досі не поєднувались. Фотомистецтво, класична театральна вистава і пантоміма в єдиному емоційно та інформаційно насиченому поданні. Після перегляду вистав жодна людина не залишається байдужою!

«Місце щасливих людей» було створено завдяки ідеї продюсерки – Наталії Копиці та оформлення ідеї в сценарій режисерки – Світлани Орищенко.
Дві паралелі – два життя.
В першій сюжетній лінії – головна героїня переживає страждання та біль від її оточення. Друга сюжетна лінія – щасливе життя.
Але що ж відбувається на справді ?…
Перглянути фільм тут.

Фото театр «Світ без насилля» було створено Наталією Копицею та Ганною Тартинських членкинями ГО «Жінка майбутнього» разом з Світланою Орищенко (керівниця та режисерка театральної студії «Теремок» і Народного драматичного театру Бердянська), а також волонтерами, акторами та небайдужими людьми у 2019 році до акції «16 днів проти насильства».

Біль, страждання, розпач та небажання жити відображені на великих пересувних фотографіях, які рухаються по сцені акторами. Кожен сюжет програється пантомімою, одне дійство змінює інше. Фотографії та актори ілюструють своєю грою, як розвивається життя і які наслідки можливі від домашнього чи гендерно-зумовленого насильства та яким, якісно іншим стає життя, коли насильству кажуть «Ні!».

Вистава «Кожен обирає…» висвітлює проблематику безпритульних дітей та дітей позбавлених батьківського спілкування. Вистава створена за сценарієм О. Герасимова «Кожен обирає». Актори віком 10-14 років ілюструють історію дітей різних соціальних прошарків, що залишили свої домівки, через батьків, які не піклуються і не розуміють їх та дітей, які втекли з інтернатних закладів та шукають волі. Такі різні та однакові своїм болем діти зустрілись один з одним виживаючи на вулицях міста. Що штовхає дітей на крадіжки, жебрацтво, торгівлю та вживання наркотичних речовин та чи є у них вихід, це засоби виживання чи життєвий шлях? Вистава підіймає ці питання та дає нагоду глядачам замислитись.